Bireysel Seanslar ve Bilgilendirme Süreci

Bir süredir devam ettiğim bitkisel tip ve Arvigo® terapisini birlikte kullandigim bireysel seanslardan harika geri donusler alıyorum…Turkiye’nin farkli kentlerinden (Iskenderun, Denizli, Izmir, Konya, Bitlis, Kocaeli, Istanbul, Datca ilk aklima gelenler) Ankara’ya seanslara gelen, blog paylasimlarimdaki onerileri uygulayan ya da vajinal buhar banyolarini kullanan kadinlarin deneyimlerini okumak inanılmaz mutlu ediyor beni.

Arvigo seanslarının ne olduğu ve çalışma yöntemimle ilgili detayları öğrenebileceğinizi bu yazıyı toparlayıp paylaşmak istedim.

Kadınların yaşam döngülerinin sağlıklarını kendi ellerine alma niyetleriyle seanslara gelmelerini çok önemli buluyorum. Tüm bu süreçte kapımı çalan, email atan, telefonla arayan kadınların güvenini hissettiğim için de ayrıca şükrediyorum.

Gelen mesajların bir bölümüne blogumda yazdığım yazılar cevap olabilecek nitelikte. O yüzden o yazıları burada toparlamak ve ulaşımı kolaylaştırmak istedim. Bundan sonra her 2 tarafa da kolaylık olması açısından size muhtemelen bu yazının linkini göndereceğiz.

Arvigo seansları nedir?

Kadin sagligiyla ilgili konular basta olmak uzere sindirim, ureme ve sinir sistemleri uzerinden ilerleyen bir masaj ve manuel terapi teknigi olan Arvigo® Terapisi kan, lenf, sinir ve enerji akisini acip icdengeyi duzenleyerek bedene butuncul sifa saglamayi amacliyor.

Arvigo® seanslarından ne bekleyebilirim?

İlk seanstan önce size bir sağlık geçmiş formu gönderiyoruz. Seansa gelmeden önce doldurup geri göndermenizi rica ediyorum.

İlki 1-1,5 saat civari suren seanslarda önce saglik gecmisinizi detaylariyla ogrenip, bitkisel ve dogal yontemler onerdikten sonra oldukça yumuşak bir teknik olan Arvigo terapisini uyguluyorum, ardından da size evde devam etmeniz uzere uygulayabileceginiz kisimlari ogretiyorum.Sonraki seanslar ise 45 dk-1 saat arasi suruyor.

Arvigo tekniği ile üzerinde çalıştığımız konu homeostazın geri kazandırılmasıdır. Şöyle ki, Doğal Yaşam Gücümüz vücutta beş ayrı kanalda dolaşır: atardamarlar, toplardamarlar, lenfler, sinirler ve enerji (chi, prana). Homeostaz bu güçlerin birbiriyle uyum içinde akması, yani iç dengedir. Vücut kendi kendini düzenleyecek, iyileştirecek ve tamir edecek şekilde tasarlanmıştır. Bu doğal sağlık durumu Doğal Yaşam Gücü’nün bu beş kanalda tıkanmadan ve serbestçe akabilmesine bağlıdır. Örnek vermek için sadece atardamalar yönünden bakarsak konuya, organlara besin maddeleri, hormonlar ve oksijen taşıyan atardamarlardaki dinamik kan akışının önündeki engelleri ellerimizi kullanarak kaldırdığımızda danışanların vücutlarında mucizevî denebilecek sonuçlar alınabildiğini görüyoruz. (Arvigo tekniği ile ilgili daha detaylı bilgiler en aşağıdaki linklerde)

Arvigo® terapisi hangi rahatsızlıklar için kullanılır?

Idrar yollari enfeksiyonlarindan, menslerde pihtilara, mens esnasinda asiri kanamalara, tekrarlayan dusuklere, zor dogumlara, agrili menslere, rahim sarkmasi, endometriosis, fibroid, kist ve basagrilarina, gec-erken-duzensiz menslere, bel agrilarina, menopoz semptomlarina, yumurtlamaya, pms’e, pelvik agrilara, polikistik over sendromuna, vajinal enfeksiyonlara, varislere, sindirim sorunlarina, rahatsiz bagirsak sendromuna, ishal ve kabizliga, refluye, besin alerjilerine, gecirgen bagirsak sendromundan dogurganlik sorunlarina ve kadinlari hamilelikleri surecinde desteklemeye kadar uzanan turlu konularda Arvigo® Maya Abdominal Terapi Teknikleri’nin sifasi icin calisabiliyoruz.

Hangi bölge üzerinde çalışıyorsunuz?

Seanslarda kişi bir masaj masasının üzerinde sırt üstü yatar ve üzerinde bir çarşaf vardır. Pantolonu çıkarılır. Terapi pubik kemikten kaburgalara kadar olan bölümde ön bedende ve arka bedende ise bel bölgesi ile leğen kemiği, sakrum, kuyruk sokumu ile oturma kemikleri üzerinde yapılır. Anüs ve vajinaya dokunulmaz.

Kaç seans almam gerekiyor? Ne sıklıkta görüşmeliyiz?

Bunu önceden öngörmek hiç mümkün değil. Her bedene, duruma, bedenin verdiği tepkiye, durumun ne süredir devam ettiğine, önerilen yöntemlerin ne kadar düzenli şekilde yapıldığına ve başka daha birçok etkene bağlı olmak üzere bazen tek seans yeterli olabiliyorken bazen de 6-9 seans görüşmek gerekebiliyor.

Ayda 1 görüşmeyi öneriyorum. Daha erken ya da daha geç görüşmek de elbette mümkün.

Regl olmam seansı etkiler mi?

Reglin ilk 2 günü çok daha yumuşak çalışıyoruz.

Seans randevusu almak için ne yapmalıyım?

lunayasamdonguleri@gmail.com ya da 0 552 246 04 94 numaralı telefondan Elif hanıma ulaşabilirsiniz. Seans almak istediğiniz tarihten en az 10 gün öncesinden iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Ayrıca farklı şehirlerde düzenlediğim Sağlıklı Menstrual Döngüleri Atölyelerine de katılmayı seçerseniz eğitimlerde de bir araya gelme şansımız olur.

Hangi ildesiniz? Başka illere geliyor musunuz?

Ankara merkezliyim. Seansların çoğunu burada veriyorum. Şehir dışından günü birlik gelen danışanlarım oldukça sık. Bunun haricinde İstanbul ve İzmir’e de zaman zaman gidiyorum. Şehir dışı seanslarım genelde 1-2 ayda bir olabiliyor. Duyuruları email listemizle ve facebook sayfam üzerinden paylaşıyorum. Duyuruyu takiben seanslar hızlıca dolduğundan hemen haberdar olmak isterseniz email listemize üye olmak için yukardaki emaile yazabilirsiniz.

Yüzyüze görüşme imkanı yaratamıyorum, Skype seansları yapabilir miyiz?

Tabi. Manuel terapi kısmını eklemediğimiz ama ihtiyacınız olan konu hakkında bitkiler, doğal destekler ve yaşamsal alışkanlıklar üzerinden birebir görüştüğümüz ve öneriler sunduğum danışmanlık seansları da sunuyorum.

Email, telefon ya da mesaj üzerinden sorulara cevap dönebiliyor musunuz?

Aşağıdaki linklerden cevabını bulamadığınız konular olduğunda ya da daha derin iletişim, görüşme ve şifa süreci gerektiğinde bana her zaman bireysel seans almak için lunayasamdonguleri@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Keza,

Bu seansların haricinde telefonla ya da emaille ne yazık ki sorularınızı cevaplamak mümkün değil ve bu yöntemi tercih etmiyorum çünkü normal süreçte bir saat civarı sürecek sağlık geçmişi, yaşamsal alışkanlıklarınız vb konuları görüşme şansımız olmuyor. İnsan bedeni çok daha kompleks bir yapı. Bu görüşmeyi yapamadan da sizin bedeniniz ve sağlık durumunuz için gerekli olan bitkileri, dozlarını ve uygulama yöntemlerini belirlemek gözü kapalı, ezbere birşeyler söylemekten öteye gidemez ki çalışma şeklim bu değil.

IMG_1209

YAZILAR (diğer yazılara blogdan ulaşabilirsiniz)

  • Arvigo tekniği nedir ve kadın bedenine nasıl etkileri olur?

http://gizemonaycollet.com/kadinlar-icin-arvigo-rahim-masaji/

  • Doğurganlık sorunları üzerine Arvigo tekniğinin etkileri nelerdir?

http://gizemonaycollet.com/972-2/

  • Sağlıklı bir menstrual döngü nasıl olmalıdır?

http://gizemonaycollet.com/saglikli-ve-normal-menstrual-dongu-nasil-olmalidir/

  • Menstrual düzensizlikler ve hormonal sorunlar için tohum rotasyonu

http://gizemonaycollet.com/hormonal-dengeyi-saglamak-icin-tohum-ve-cekirdek-rotasyonu/

  • PMS için bitkisel destekler

http://gizemonaycollet.com/premenstruel-sendrom-pms-ve-bitkisel-tedavi/

  • Ağrılarla baş etmede doğal yöntemler

http://gizemonaycollet.com/kronik-agrilar-ile-bas-etmede-bitkisel-cozumler/

  • Doğumdan sonraki ağrı ve yaralar için bitkisel karışımlar

http://gizemonaycollet.com/dogumdan-sonraki-agri-ve-yaralar-icin-bitkisel-karisimlar/

  • Bitkisel buhar banyoları ile ilgili detaylar

http://gizemonaycollet.com/en/vajinal-bitkisel-buhar-banyolari/

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir