Destek Çağrısı

Sonunda tüm cesaretimi toplayıp bu destek çağrısını duyuruyorum.

7 yıl yaptığım Avrupa Birliği Uzmanlığı dönemimde o süreçte yaşadığım iş stresiyle başa çıkabilmek için araştırıp bulduğum yoga derslerinin hayatımı böylesine değiştirecek bir yöne beni çekeceğini hiç tahmin etmemiştim. Hayatımda inanılmaz değişim ve dönüşümlere yol açan o dönem girdiğim yoga dersleri, beni önce yoga hocası yaptı. Ardından gelen hamile yogası hocalık eğitimim sırasında Türkiye ve Dünyadaki doğum şartlarını ve mudahaleleri öğrenmem ve bunu herkesle paylaşma güdüm Türkiye’nin ilk 5 doğuma hazırlık eğitmeninden biri yaptı beni. Kadınlarla yoğun şekilde çalışmaya başlamam da bu sürelere denk gelir (2010-2011) ve yine o zamanlarda bir grup kadın arkadaşımla Doğumda Kadın Hakları Derneği’ni kurduk. Bir dönem de başkanlığını yaptım.

E tabi bu kadar hamile kadın varken çevremde, içimdeki doğurma dürtüsü de kendini göstermeye başlamıştı. Yaklaşık 3 yıl –aralıklarla- bebek denemelerimiz oldu. Tabi zamanla bir sürü tahlil, tetkik. Hepsi normal. Açıklanamayan bir durum var ama ben bir türlü hamile kalamıyorum. Derken biz bir kararla Tayland’a yerleştik. Oradayken bir gün yolda yürürken bir okulun camına asılı olan bir ilanı gördüm ve birşey beni içeri çekti ve o gün gördüğümüz o eğitime kaydolduk. Chi Nei Tsang ve Karsai Nei Tsang eğitimleri.

Chi Nei Tsang, karın bölgesine uygulanıyor. Geleneksel Çin Tıbbına göre tüm sorunlar karından baslar ve bedendeki blokajlar rahatsızlıkların en büyük sebebidir. Kan ve lenf akışını etkileyen dolaşım sistemimizdeki blokajlar, organlarımızın iyi bir şekilde çalışmasını engelleyen blokajlar (özellikle de böbrek, idrar kesesi, dalak, pankreas, akciğerler, prostat bezi, testisler, rahim ve vajina), enerji blokajları, tendon, fasya ve kaslarımızdaki blokajlar bunların bazılarıdır. Genital bölge masajı olan Karsai Nei Tsang ise genital bölge ile ilgili sorunlar üzerinde çalışır. Bunlardan bazıları; sık ve zor tuvalete çıkma, ağrılı menstruasyon, ağrılı cinsel birleşme, düşük libido, ereksiyon problemleri ve infertilitedir.

Bu eğitimi aldığım sırada hocamın hocasından da seans alma şansım oldu. Yaptığı ilk ve tek seansta rahmimin kaymış olduğunu ve tabi ki bu şekilde hamile kalamayacağımı, bu seansta rahmimi düzelttiğini ve 2-3 ay içinde hamile kalacağımı söyledi. Tam da dediği gibi ben 3 ay sonra Flora’ya hamile kaldım! Ayrıca ilk reglimden bu yana süren ve beni neredeyse her ay hastaneye iğne olmaya taşıyan regl ağrılarım da bir daha gelmemek üzere bedenimi terk etti.

Bu teknikleri uygulama arzusuyla inanılmaz heyecanla Türkiye’ye döndüm. Ancak bir türlü seans vermeye elim gitmedi çünkü aldığımız eğitim çok gelenekseldi. “Bunu böyle yap, iyi gelecek”ten öte pek bir mantık, anatomi vb bilgi öğrenememiştik. Türkiye’ye dönüp seans vermeye kalksam kimseye “Bir teknik uygulayacağım ve sana çok iyi gelecek” demekten öte bir açıklama yapamayacağım için seanslara hiç başlamadım.

Ancak bu konudaki araştırmalarım devam etti ve ben Arvigo® tekniklerini buldum. O zamanlar Flora’ya hamilelik ve ardından doğum ve lohusalık derken eğitimi bir süre erteledim ama sonunda geçen sene Eylül ve Kasım aylarında Yunanistan ve İtalya’da eğitimleri alıp 2 sene içinde yüzlerce kadınla çalışma şansım oldu. Doğala olan ilgim ve tutkum bu eğitimden 1 sene önce beni Dr.Aviva Romm’un eğitimiyle buluşturdu. 30 yıllık bir ebe, bitkisel tıp uzmanı ve Yale Universitesi mezunu bir tıp doktoru olan Dr.Romm’dan 400 saatlik inanılmaz kapsamlı sadece jinekolojik sorunlara odaklı bir bitkisel tıp eğitimi aldım. İlk reglden itibaren menopoza kadar gebelik ve sonrası da dahil kadınları tüm süreçlerinde destekleyen muhteşem bir eğitim.

Böylece Türkiye’de kadın sorunları üzerine odaklanmış ve kadınlara doğal yöntemler sunmak üzere çalışan ilk ve tek kadın oldum.

Bireysel seanslarımı da hem bitkisel tıp uzmanı şapkamla hem de Arvigo® terapisti kimliğimle birlikte veriyor, seanslarda hem manuel terapiyi uyguluyor hem de danışanlarıma bitkisel çözümler sunuyorum.

IMG_1209

Arvigo® tekniği, yıllarca Belize’de son Mayalı şaman olan Don Elijo Panti ile çalışmış olan Rosita Arvigo tarafından geliştirilmiştir. Kadin sagligiyla ilgili konular basta olmak uzere sindirim, ureme ve sinir sistemleri uzerinden ilerleyen bir masaj ve manuel terapi teknigi olan Arvigo® Terapisi kan, lenf, sinir ve enerji akisini acip icdengeyi duzenleyerek bedene butuncul sifa saglamayi amacliyor. Kendisi bir doku bilim uzmanı olan Rosita, Don Elijo’dan ve diğer Mayalı ebelerden bu teknikleri öğrenip, kendi anatomi bilgisini de eklemiş ve Arvigo tekniğini oluşturmuştur. 300’e yakın sayfası olan bir manuel kitabı da eğitimlerinde bize kazandırmış ve benim düşünen, sorgulayan, neyi neden yaptıgını bilmek isteyen beynimi böylece harika şekilde besleyen bir eğitimi sunmuşturIdrar yollari enfeksiyonlarindan, menslerde pihtilara, mens esnasinda asiri kanamalara, tekrarlayan dusuklere, zor dogumlara, agrili menslere, rahim sarkmasi, endometriosis, fibroid, kist ve basagrilarina, gec-erken-duzensiz menslere, bel agrilarina, menopoz semptomlarina, yumurtlamaya, pms’e, pelvik agrilara, polikistik over sendromuna, vajinal enfeksiyonlara, varislere, erkeklerde prostat, ereksiyon, idrar yollari sorunlarina, sindirim sorunlarina, rahatsiz bagirsak sendromuna, ishal ve kabizliga, refluye, besin alerjilerine, gecirgen bagirsak sendromundan dogurganlik sorunlarina ve kadinlari hamilelikleri surecinde desteklemeye kadar uzanan turlu konularda Arvigo® Maya Abdominal Terapi Teknikleri’nin sifasi icin calisabiliyoruz.

Dünya üzerinde toplamda 2500 aktif terapist bulunmakta ve ben Türkiye’deki 2 terapistten biri olduğumu gururla söylemekteyim.

Bir suredir de 14.000’den fazla kadini tedavi etmis, dunyaca unlu pelvik taban uzmani Isa Herrera ile calisiyorum. Vulvodini, Vulvar Vestibulit, Vajinismus, İnterstisyel sistit, Disparoni, Rahim/Mesane/Bagirsak Sarkmasi, Idrar Kacirma, Bagirsak Inkontinansi gibi sorunlarin tedavileri uzerinde uzmanlasmak icin. Bu konuda da yakın zamanda bireysel danışmanlıklar sunmak için can atıyorum.

Kadınların birbirine verdiği desteğin gücüne, yoganın ve bitkilerin şifasına ve doğumun büyüsüne kalpten inanan bir kadın, yoga eğitmeni, Arvigo® terapisti, kadınlar için bitkisel tıp eğitmeni, doğuma hazırlık eğitmeni ve kendini kadınların şifa süreçlerine adamış bir kadın olarak düzenli olarak sağlıklı menstrual döngüler üzerine kadınları bilinçlendirmeye yönelik eğitimler veriyor, aylık TRT Radyo’da düzenli programa katılıyor, çeşitli sitelerde yazılarım ve ropörtajlarım ile blogumda paylaştığım yazılarla kadınlara yaşam döngülerinde karşılaştıkları/karşılaşabilecekleri sorunlar için destek oluyorum. Aynı zamanda Hamile Yogası ve Doğum Sonrası Yoga Hocalık Eğitimleri, Pelvik Taban Sağlığı Eğitimleri ve Doğuma Hazırlık Eğitimleri vermeye devam ediyorum.

unnamed

Şimdiye kadar 2 seviyesini aldığım bu değerli eğitimin ise 3.seviyesini alabilmek için bir süredir beklemekteydim. Eğitim hep Amerika’da açıldığı için hem Flora’dan o kadar uzakta bir yerde olmak istememem hem de uçak biletlerinin pahalılığı yüzünden ne yapsam ne etsem diye düşünürken, ilk kez Avrupa’da 3.seviye eğitimi duyurdu enstitümüz. Eğitim geçtiğimiz Mart ayı için duyurulmuştu ve ben de bu fon çağrısını yayınlamıştım. Lakin Mart ayı eğitimi gerçekleşemedi ve şimdi Kasım 2018 için yeni eğitim açıldı. Kasım ayında İngiltere’de gerçekleşecek olan ileri tekniklerin öğretileceği bu eğitim sayesinde çok daha fazla kadına destek verebileceğim. (Yayınladığım destek çağrısı sayesinde eğitim masraflarımın %20’si toparlandı çok şükür, buradan destekçilerime tekrar teşekkür ederim.)

Mutlulukla söyleyebiliyorum ki ensitutumuz eğitimin bir kısmını burslu olarak alabileceğimi söyledi. Ancak buna rağmen, rakamsal olarak çıkan tablo şöyle;

Eğitim ve konaklama ücreti 2425 dolar = 11.155 TL

Uçak bileti 1300 TL

İngiltere vizesi 550 TL

Toplam 13.000 TL  (kurlar bugunku gibi kalırsa)

Genelde kitle fonlaması için özel olan sitelerden yapılıyor bu destek çağrısı ama oralar da hep dolar ve kredi kartı üzerinden olduğu için fonlama, ben yine en rahat ettiğim yer olan blogum üzerinden bu çağrıyı yapmaya karar verdim.

Yüzlerce kadınla yaptığım çalışmalardan aldığım geri dönüşler, yaşamlarında aracı olduğum harika dönüşümler ve şifa süreçlerine verdiğim destekten aldığım güvenle ve şükranla aşağıdaki şekillerde beni destekleyebilmeniz için detayları paylaşıyorum.

Şimdiden her birinize sonsuz şükran!

50 TL – Teşekkür ederim!

100 TL – Desteğiniz için çok teşekkürler!

250 TL – Bu cömert desteğiniz için 3 adet ihtiyacınıza yönelik vajinal buhar banyosu sunuyorum (20 kişiyle sınırlıdır)

500 TL – Bu değerli desteğiniz için yüzyüze ya da skype üzerinden jinekolojik bitkisel danışmanlık sunuyorum (10 kişiyle sınırlıdır)

1000 TL – Nasıl teşekkür etsem bilemiyorum! Kendimi adadığım bu yolda yaptığınız bu değerli desteğiniz için 2 Arvigo seansı sunuyorum (5 kişiyle sınırlıdır)

Ayrıca lütfen bana email adreslerinizi de yazın ki size dönebileyim ve hediyelerinizi ulaştırmak için organize olabileyim. (lunayasamdonguleri@gmail.com adresine yazabilirsiniz)

1 Ekim’e kadar desteklerinizi gönderebileceğiniz hesap bilgileri aşağıdaki gibidir:

Gizem Onay Collet

Garanti Bankasi

TR35 0006 2001 2840 0006 6372 98

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir