KAMPLAR

?GİZEM ONAY COLLET VE AYN-I ŞİFA İLE MENSTRUAL ŞİFA KAMPI?

Periyodumuz aslında sadece periyodumuz olmaktan öte sağlığımızın da bir ifadesi. Sağlıklı olduğumuzda periyodumuz da düzenli, yumuşak ve semptomsuz şekilde yaşanıyor. Ancak ne yazık ki hormonal dengesizlikler, modern yaşamın getirdiği stresler, çevresel toksinler, yanlış beslenme, kimyasallar, ilaçlar, duruş ve oturuş bozuklukları, hareketsiz yaşamlar ve kültürel koşullanmalar türlü jinekolojik rahatsızlıklara yol açıp, menstrual döngülerimizin duygusal, içgüdüsel ve enerjetik zenginliğine ulaşmamızın önünü kapatıp, döngülerimizi keyifle karşılamak yerine sıkıntı, ağrı ya da acı içinde geçirmemize sebep oluyorlar.

?Bu kampta, menstrual dönem ve yumurtlama üzerine farkındalık ve bilgi geliştirirken, menstrual dönem boyunca karşılaşılabilen farklı sıkıntılara bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşıp menstrual sağlığınızın kontrolünü kendi elinize almanızı sağlayan araçları (bitkisel tıp, manuel terapiler, doğal destekler ve yoga) öğrenmenizi hedefliyoruz. ?

?Kampta sabahları dengeli bir hormonal sistem için yoga uygulaması gerçekleştirilecek, ardindan Ayn-i Sifa ile bitki atolyelerinde merhemden fitile, bitki çayından, bitkisel bohça karışımları yapımı gibi uygulamalı çalışmalara yer verecegiz. Akşamları ise sağlıklı bir döngü ve bedendeki jinekolojik rahatsızlıklar için Gizem’in 3 farklı şehirde verdiği ve içeriğini zenginleştirdiği eğitimi alip ardindan da Ayn-i Sifa ile hormon ve üreme sistemi bölgelerini dengeleyebileceğimiz refleksoloji yöntemlerini ogreneceksiniz. Aksam bulusmalarimizi ise ay fazlarının tabiattaki iz düşümünden bahsedilecegi astroloji konusmalari ile sonlandiracagiz.?

?Bu şifa kampı kimler için?

-Sağlıklı bir menstrual dönem yaşayıp bunu sürdürmeyi isteyen her yaştan kadınlar

-Menstrual döngülerinde sorun yaşayan kadınlar. Bu sorunlara şunlar dahildir:

Ağrılı, sancılı menstruasyon, PMS, Düzensiz menstruasyon, Menstruasyon görmeme, Menstruasyon başında ve sonunda koyu renk kanama, Menstruasyonla birlikte yoğun baş ağrıları ya da migren, Düzenli şekilde yumurtlama sorunu, Ağrılı yumurtlama, Vajinal enfeksiyonlar, Idrar yollari enfeksiyonlari

?Kampta işlenecek konular neler?

Menstrual döngü nedir?
Sağlıklı bir menstrual döngü nasıl olmalı?
Menstruasyonda hormonların önemi
Yukarda bahsedilen rahatsızlıkların nedenleri
Yeri değişmiş rahmin menstrual döneme etkileri
Yukarda bahsedilen rahatsızlıklar için kullanılabilecek bitkiler ve doğal destekler
Merhemden fitile, bitki çayından, bitkisel bohça karışımları yapımı gibi uygulamalı çalışmalar
Hormon ve üreme sistemi bölgelerini dengeleyebileceğimiz refleksoloji yöntemleri
Ay hallerimize isik tutabilecek astroloji konusmalari
Vajinal bitkisel buhar banyosunun (Yoni Steam) faydaları ve kullanımı

?Bitki atölyesi: Günlük yaşantımızda sık kullanıma uygun şifalı bitkileri tanımanın bir yolu da onları çeşitli işlemlere tabi tutarak farklı formlarda değerlendirmekten geçiyor. Ayn-ı şifa’nın bitki atölyelerinde, merhemden fitile, bitki çayından, bitkisel bohça karışımları yapımı gibi uygulamalı çalışmalarımız olacak. Tüm katılımcılar atölyeler sırasında birlikte ürettiklerimizi evlerine götürebilecekler.

?Refleksoloji, ayaklarda bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine ait yansıma noktaları bulunduğu prensibine dayanır. Bu yansıma bölgeleri doğru yöntemlerle uyarıldığında vücudun iyileştirici mekanizmaları harekete geçer. Atölye boyunca hormon ve üreme sistemi bölgelerini dengeleyebileceğimiz refleksoloji yöntemlerini konuşup, kendimize uygulayacağız.

?Astroloji: Halden hale geçmenin izini sürmek, sembolleri günlük hayatta gözlemlemek, krizleri sabır ve soğukkanlılıkla yönetebilmek için ay fazlarının tabiattaki iz düşümünden bahsedeceğiz. Ayrıca katılımcıların ay burçlarını konuşacağımız çalışmada, tepkisel ve duygusal alışkanlıklarımıza ışık tutarak, kadınlık hallerine daha fazla farkındalık taşımaya çalışacağız.

✨Tarihler: 23-27 Eylul 2017

AKIŞ

23 Eylül Cumartesi

Öğlen giriş

18.00-18.30 tanışma
18.30-19.30 menstrual döngü

24 Eylül Pazar

08.30-09.30 yoga
09.30-11.00 kahvalti

11.00-12.30 ayn-ı şifa ile bitki atölyesi
(merhem yapımı: bitkiler,baz yağlar, uçucu yağların merheme dönüştürülmesi)

12.30-17.00 serbest zaman

17.00-18.00 menstrual döngü
18.15-18.45 refleksoloji
19.00-19.30 astroloji: ay fazları ve döngülerin günlük hayatta takibi

25 Eylul Pazartesi

08.30-09.30 yoga
09.30-11.00 kahvalti

11.00-12.30 ayn-ı şifa ile bitki atölyesi
(vajinal enfeksiyonlar için fitil yapımı)

12.30-17.00 serbest zaman

17.00-18.00 menstrual döngü
18.15-18.45 refleksoloji
19.00-19.30 astroloji: ay fazları ve döngülerin günlük hayatta takibi

26 Eylul Salı

08.30-09.30 yoga
09.30-11.00 kahvalti

11.00-12.30 ayn-ı şifa ile bitki atölyesi
(kadın dostu bitkileri tanıma ve bohça yapımı)

12.30-17.00 serbest zaman

17.00-18.00 menstrual döngü
18.15-18.45 refleksoloji
19.00-19.30 astroloji: haritada ay ve kadınlık halleri

27 Eylul Çarsamba

08.30-09.30 yoga
09.30-11.00 kahvalti

Kahvalti sonrasi çıkış

?Kayıt: lunayasamdonguleri@gmail.com ya da 0 552 246 04 94
?Konaklama: Günlük yarım pansiyon 150 TL – açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği (2 ya da 3 kişi paylaşımlı odalarda)
?Yoga, menstrual döngü egitimi, refleksoloji, bitki atölyesi ve astroloji konuşmaları ücreti: 800 TL
Kayit icin on odeme 400 TL’dir. Geri kalan rakam kamp gunu elden verilebilir.

?Dileyenler için sunulan diğer hizmetler:

✨Arvigo seansları: 190 TL (%20 indirimli fiyat) – Sadece 3 kişi için seans mumkun. Önceden kaydolarak yerinizi ayirtmaniz gerekir. (Gizem Onay Collet ile)

*Arvigo® seansları: Kadin sagligiyla ilgili konular basta olmak uzere sindirim, ureme ve sinir sistemleri uzerinden ilerleyen bir masaj ve manuel terapi teknigi olan Arvigo® Terapisi kan, lenf, sinir ve enerji akisini acip icdengeyi duzenleyerek bedene butuncul sifa saglamayi amacliyor. İlk seansi 2 saat civari suren calismada danışanın saglik gecmisi detaylariyla öğrenilir, bu bilgiler ışığında bitkisel ve dogal yontemler onerildikten sonra masaj uygulanır, ardindan da danışana evde devam etmesi uzere uygulayabilecegi kisimlar öğretilir. Idrar yollari enfeksiyonlarindan, menslerde pihtilara, mens esnasinda asiri kanamalara, tekrarlayan dusuklere, zor dogumlara, agrili menslere, rahim sarkmasi, endometriosis, fibroid, kist ve basagrilarina, gec-erken-duzensiz menslere, bel agrilarina, menopoz semptomlarina, yumurtlamaya, pms’e, pelvik agrilara, polikistik over sendromuna, vajinal enfeksiyonlara, varislere, erkeklerde prostat, ereksiyon, idrar yollari sorunlarina, sindirim sorunlarina, rahatsiz bagirsak sendromuna, ishal ve kabizliga, refluye, besin alerjilerine, gecirgen bagirsak sendromundan dogurganlik sorunlarina ve kadinlari hamilelikleri surecinde desteklemeye kadar uzanan turlu konularda Arvigo® Maya Abdominal Terapi Teknikleri’nin sifasi icin calisabiliyoruz.

✨Astrolojik danışmanlık ve masaj seansları katılımcılara %20 indirimli olacaktır. – Astrolojik danışmanlık, bu dört günde en fazla 4 katılımcıya yapılacaktır.
Masajlarda tetik nokta, refleksoloji, derin bağ doku, lenf drenaj, trigger movement, abhyangam (dört el) gibi teknikler kullanıyoruz.
Size uygun masaj terapisi, sorularınız ve seans randevuları için lütfen Ayn-ı Şifa’ya email atın: aynisifa@gmail.com

Kamp, Yediburunlar Lighthouse’un muhteşem mekanında olacaktır. Birbirinden sağlıklı ve lezzetli yemekler, temiz hava, harika manzara, doğa ve sessizlik şifa sürecimizi destekleyecek çok önemli unsurlardan.

?GİZEM ONAY COLLET:?
Kadınların birbirine verdiği desteğin gücüne, yoganın ve bitkilerin şifasına ve doğumun büyüsüne kalpten inanan bir kadın, anne, yoga eğitmeni, Arvigo®* terapisti, kadınlar için bitkisel tıp eğitmeni ve doğuma hazırlık eğitmeni olan Gizem Onay Collet, biz kadınları tüm yaşam döngüleri boyunca desteklesin, bilgilendirsin; bizlerin gelişim ve dönüşümlerine yardımcı olsun dileğiyle Ekim 2016’da Ankara’da açılan LUNA-Bilge Kadınların Yaşam Döngüsü Merkezi’nin kurucusu. LUNA’da bunlar için gerekli araçlar, eğitmenler, yol göstericiler, danışmanlar ve eğitimler sunuluyor.

Gizem düzenli olarak sağlıklı menstrual döngüler üzerine kadınları bilinçlendirmeye yönelik eğitimler veriyor, aylık TRT Radyo’da düzenli programa katılıyor, çeşitli sitelerde yazıları ve ropörtajları ile blogunda paylaştığı yazılarla kadınlara yaşam döngülerinde karşılaştıkları/karşılaşabilecekleri sorunlar için destek oluyor.

Aynı zamanda Hamile Yogası ve Doğum Sonrası Yoga Hocalık Eğitimleri, Pelvik Taban Sağlığı Eğitimleri ve Doğuma Hazırlık Eğitimleri veriyor.

www.facebook.com/bilgekadininyasamdongusu (LUNA’nın sayfası)

Daha fazla detay için: http://gizemonaycollet.com/hakkimda/

?AYN-I ŞİFA?

Ayn-ı Şifa; Deniz, Selen ve Melis’ten oluşuyor.. Kişiye özel merhemler ve bitki karışımları hazırlıyor, danışmanlık hizmetleri veriyor.

 

Önceki kamplardan görüntüler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

options_framework_theme Theme by NUDGE MEDIA DESIGN.