Hamilelik, Doğum Sonrası ve Emzirme Döneminde Bitkisel Destekler ve Yoga Atölyesi

Bu atölye sadece hamileler ve anneler için değil, yoga hocaları, ebeler, doulalar ve hamilelerle çalışan herkes için faydalı ve uygun!

Her kadın için gerek fiziksel gerekse de manevi anlamda büyük değişim ve dönüşümler yaratan hamilelik ve doğum sonrası dönemleri boyunca geçici de olsa bazen annelerde bir takım sıkıntı ve rahatsızlıklar yaşanmaktadır.

Bu atölye tüm bu süreçlerde sık karşılaşılan bu sıkıntı ve rahatsızlıklara bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşmakta ve güvenle kullanabileceğiniz çok önemli 2 desteği bir araya getirmektedir.

Yoga ve Bitkisel Tıp!

12932786_10153894231145831_3531167668598615098_n

 

Yoga: Atölyenin 1.kısmında hem hamilelik sürecini hem de doğum sonrası dönemi rahat geçirmenize yardımcı olmak üzere evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz bir yoga akışını birlikte yapıyor olacağız. Hamile yogası, hem bebek hem de anne için oldukça faydalı olup, annenin daha rahat bir hamilelik geçirmesine ve hamilelik sürecinde yaşadığı rahatsızlıkları azaltmasına yardımcı olduğu gibi anneyi güçlendirir ve fiziksel kondisyonunu artırır. Aynı zamanda farkındalık ve nefes çalışmaları da annenin zihninin ana davet edilmesine yardımcı olur.

Doğum sonrası dönemde yapılan yoga ise merkez gücünü güçlendirmek, duruşu iyileştirmek, bedeni ve zihnini rahatlatmak için harika bir yoldur. Bu dönemde hem merkez gücün, sırt kaslarının, abdominal bölgenin ve pelvik taban kaslarının güçlendirilmesine hem de boyun, omuzlar ve bedenin geri kalan bölgelerindeki gerginliğin atılmasına yönelik pratikler yapılır.

Atölye sonrasında evde de pratik yapmaya devam edebilmeniz için pozları içeren bir kitapçığı da sizinle paylaşacağım. Bu bölüm için herhangi bir yoga deneyimi gerekmez.

Bitkisel Destekler: 2.kısmın ilk bölümünde ise hamileliğiniz boyunca güvenle kullanabileceğiniz (ayrıca kullanmamanız gereken) bitkileri öğrenip, bu süreçte sık karşılaşılan sıkıntı ve rahatsızlıklarınızı rahatlatabilecek, evde kolaylıkla kullanabileceğiniz bitki ve bitkisel karışımları öğreniyor olacaksınız. Üzerinde duracağımız konulardan bazıları duygusal dalgalanmalar, yorgunluk, bulantı, kusma, baş ağrıları, uykusuzluk, ödem, demir ve kalsiyum eksikliği vb. konulardır.

Hamilelik bölümünden sonra ise doğum sonrası dönemde karşılaşılabilen sıkıntı ve ihtiyaçlar için kullanabileceğiniz bitki ve karışımlardan bahsedeceğiz. Bunlar arasında ise doğum sonrası dönemde yaşanabilecek depresyon, perine bölgesindeki olası yara/kesiler ve yorgunluğu sayabiliriz. Yine doğum sonrası dönemi içeren emzirme bölümünde ise öncelikle çok önemli bir konu olan emziren annelerin bu dönemde güvenle kullanabileceği bitkileri tanıyacağız. Bu bölümde ayrıca süt üretimini tetikleyebilecek ya da azaltabilecek bitkileri, tıkalı süt kanalları ve mastit için faydalı karışımlar ile ağrılı ve yara olmuş meme uçları için kullanılabilecek bitkileri öğreniyor olacaksınız.

Günün sonunda hem evde devam edebilmeniz için bir yoga akışı kitapçığınız hem de bir bitkisel karışımınız olacak

İstanbul – Anadolu Yakası

Tarih: 08 Ekim 2016

Saat: 11:00-16:30

Yer: Asana Merkezi – Suadiye

Ücret: 220 TL (+KDV)

Bilgi ve Kayıt için: 0216 403 2300
info@asanamerkezi.com veya gizem.onay@gmail.com

İstanbul – Avrupa Yakası (Avrupa yakasındaki atölye sadece bitkisel tıp kısmını içerecektir)

Tarih: 03 Aralık 2016

Saat: 11:00-1430

Yer: DOUM – Emirgan

Ücret: 150 TL

Bilgi ve Kayıt için: 0531 408 13 23
do-um@do-um.com veya gizem.onay@gmail.com

 

options_framework_theme Theme by NUDGE MEDIA DESIGN.