Sık Sorulan Sorular

Yakin zamanda basladigim bitkisel tip ve Arvigo® terapisini birlikte kullandigim bireysel seanslardan harika geri donusler gelmeye basladi…Turkiye’nin farkli kentlerinden (Iskenderun, Denizli, Izmir, Konya, Kocaeli, Istanbul, Datca ilk aklima gelenler) Ankara’ya seanslara gelen, blog paylasimlarimdaki onerileri uygulayan ya da vajinal buhar banyolarini kullanan kadinlarin deneyimlerini okumak inanılmaz mutlu ediyor beni.

Kadınların yaşam döngülerinin sağlıklarını kendi ellerine alma niyetleriyle seanslara gelmelerini çok önemli buluyorum. Tüm bu süreçte kapımı çalan, email atan, telefonla arayan kadınların güvenini hissettiğim için de ayrıca şükrediyorum.

Bir süre önce gerek biraz yapmak istediğim yaratıcı çalışmalara daha fazla vakit ayırabilmek gerekse kişisel alana biraz daha ihtiyaç duymamdan dolayı bundan sonra email ve mesajlara sadece Salı günleri cevap yazabileceğimi duyurmuştum. Sabrınızdan dolayı teşekkür ederim öncelikle.

Gelen mesajların bir bölümüne blogumda yazdığım yazılar cevap olabilecek nitelikte. O yüzden o yazıları burada toparlamak ve ulaşımı kolaylaştırmak istedim. Bundan sonra her 2 tarafa da kolaylık olması açısından size muhtemelen bu yazının linkini göndereceğim.

Burada cevabını bulamadığınız konular olduğunda ya da daha derin iletişim, görüşme ve şifa süreci gerektiğinde bana her zaman bireysel seans almak için lunayasamdonguleri@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca farklı şehirlerde düzenlediğim Sağlıklı Menstrual Döngüleri Atölyelerine de katılmayı seçerseniz eğitimlerde de bir araya gelme şansımız olur.

Keza, ilk seansi 1,5 saat civari suren seanslarda önce saglik gecmisinizi detaylariyla ogrenip, bitkisel ve dogal yontemler onerdikten sonra Arvigo terapisini uyguluyorum, ardindan da size evde devam etmeniz uzere uygulayabileceginiz kisimlari ogretiyorum.Sonraki seanslar ise 45 dk-1 saat arasi suruyor.

Bu seansların haricinde telefonla ya da emaille ne yazık ki sorularınızı cevaplamak çok zor ve bu yöntemi tercih etmiyorum çünkü normal süreçte bir saat civarı sürecek sağlık geçmişi, yaşamsal alışkanlıklarınız vb konuları görüşme şansımız olmuyor. Bu görüşmeyi yapamadan da sizin bedeniniz ve sağlık durumunuz için gerekli olan bitkileri, dozlarını ve uygulama yöntemlerini belirlemek gözü kapalı, ezbere birşeyler söylemekten öteye gidemez ki çalışma şeklim bu değil.

Seansın en önemli diğer ayağı ise Arvigo tekniklerinin bedeninizde uygulanmasıdır. Arvigo ile homeostazın geri kazandırılmasıdır. Şöyle ki, Doğal Yaşam Gücümüz vücutta beş ayrı kanalda dolaşır: atardamarlar, toplardamarlar, lenfler, sinirler ve enerji (chi, prana). Homeostaz bu güçlerin birbiriyle uyum içinde akması, yani iç dengedir. Vücut kendi kendini düzenleyecek, iyileştirecek ve tamir edecek şekilde tasarlanmıştır. Bu doğal sağlık durumu Doğal Yaşam Gücü’nün bu beş kanalda tıkanmadan ve serbestçe akabilmesine bağlıdır. Örnek vermek için sadece atardamalar yönünden bakarsak konuya, organlara besin maddeleri, hormonlar ve oksijen taşıyan atardamarlardaki dinamik kan akışının önündeki engelleri ellerimizi kullanarak kaldırdığımızda danışanların vücutlarında mucizevî denebilecek sonuçlar alınabildiğini görüyoruz.  Toplardamar, lenf  ve sinir sistemindeki etkileri ise bu hafta yazacağım bir yazıda paylaşacağım.

fin uterus

YAZILAR (diğer yazılara blogdan ulaşabilirsiniz)

  • Arvigo tekniği nedir ve kadın bedenine nasıl etkileri olur?

http://gizemonaycollet.com/kadinlar-icin-arvigo-rahim-masaji/

  • Doğurganlık sorunları üzerine Arvigo tekniğinin etkileri nelerdir?

http://gizemonaycollet.com/972-2/

  • Sağlıklı bir menstrual döngü nasıl olmalıdır?

http://gizemonaycollet.com/saglikli-ve-normal-menstrual-dongu-nasil-olmalidir/

  • Menstrual düzensizlikler ve hormonal sorunlar için tohum rotasyonu

http://gizemonaycollet.com/hormonal-dengeyi-saglamak-icin-tohum-ve-cekirdek-rotasyonu/

  • PMS için bitkisel destekler

http://gizemonaycollet.com/premenstruel-sendrom-pms-ve-bitkisel-tedavi/

  • Ağrılarla baş etmede doğal yöntemler

http://gizemonaycollet.com/kronik-agrilar-ile-bas-etmede-bitkisel-cozumler/

  • Doğumdan sonraki ağrı ve yaralar için bitkisel karışımlar

http://gizemonaycollet.com/dogumdan-sonraki-agri-ve-yaralar-icin-bitkisel-karisimlar/

  • Bitkisel buhar banyoları ile ilgili detaylar

http://gizemonaycollet.com/english-maya-herbs/

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir